СИТЕ ВЕСТИ

Марјан Секуловски е нов шеф на стручниот штаб на Брегалница!

Марјан Секуловски е именуван за нов шеф на стручниот штаб на Брегалница. По разделбата со Добринко Илиевски, раководството на клубот се одлучи за ангажман на докажано тренерско име во Македонија кое треба да даде нов импулс плус во развојот на сениорскиот тим на Брегалница.

Прочитај повеќе

„Сините“ до лесна победа против Каменица Саса

Фудбалерите на Брегалница одиграа повеќе од квалитетен натпревар во 10. коло од Втората лига - Исток за убедлива победа од 3-0 против Каменица Саса на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Додев: Имав лесна повреда но ќе бидам подготвен за мечот со Каменица Саса

По еднонеделната пауза, Брегалница утре од 13:30 часот на Градскиот стадион во Штип ќе се соочи со Каменица Саса во 10. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ацковски и Деновски повторно во младата репрезентација за крај на квалификациите за ЕП

​Фудбалерите на Брегалница, Кристијан Ацковски и Давид Денковски повторно се најдоа на списокот на селекторот Благоја Милевски за настап во младата репрезентација на Македонија за последните два квалификациски натпревари за пласман на ЕП против Израел на гостински терен и против Црна Гора во Скопје.

Прочитај повеќе

Тонев: Му благодариме на Илиевски за успешната соработка, новиот тренер до крајот на неделава

По спогодбениот прекин на соработката со досегашниот шеф на стручниот штаб, Добринко Илиевски, натпреварот на Брегалница против Каменица Саса во сабота (7. ноември) ќе го води помошниот тренер Александар Танчевски.

Прочитај повеќе