СИТЕ ВЕСТИ

Иванов од Велес ќе ја дели правдата на мечот во Кочани

Игор Иванов од Велес ќе биде главен судија на натпреварот од 13. коло во Втората лига - Исток меѓу Осогово и Брегалница кој се игра утре (25. ноември) со почеток од 13 часот во Кочани.

Прочитај повеќе

Помладите пионери на Брегалница го победија Шкупи и се пласираа во четвртфиналето од Купот на Македонија

Одличен резултат на пионерите на Брегалница кои обезбедија четвртфинале во Купот на Македонија откако во осминафиналната пресметка беа подобри од Шкупи.

Прочитај повеќе

Младинците и кадетите на Брегалница подобри од Пелистер

Пионерско-младинските категории на Брегалница запишаа две победи и два порази во пресметките со Пелистер во изминатата рунда натпревари од шампионатите на Македонија.

Прочитај повеќе

ИН МЕМОРИАМ: Никола Спасов (1958 - 2020)

Во 62-та година од животот денеска почина поранешниот тренер на Брегалница, Никола Спасов.

Прочитај повеќе

Кудијан: Триумфот против Кожуф е резултат на нашиот квалитет, но и максимално сериозен пристап на секој меч

Со убедлива игра Брегалница дојде до посакувана победа од 3-0 против Кожуф во дербито на 12. коло од Втората лига - Исток. А творец на победата беше Андреј Кудијан кој запиша два погодоци уште во првото полувреме.

Прочитај повеќе