СИТЕ ВЕСТИ

Убедлива игра и победа на дербито против Кожуф

Онака и како што најавуваа пред натпреварот, фудбалерите на Брегалница дојдоа до победа во дерби пресметката од 12. коло во Втората лига - Исток. „Сините“ славеа со убедливи 3-0 против Кожуф за задржување на лидерската позиција на табелата.

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Имаме идеја, имаме план како до бодовите на дербито против Кожуф

Брегалница денеска од 13 часот на Градскиот стадион во Штип во 12. коло од Втората лига - Исток ја очекува дерби пресметката против гевгелиски Кожуф.

Прочитај повеќе

Младеновски од Скопје главен судија на дербито против Кожуф

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на дерби натпреварот од 12. коло во Втората лига - Исток против гевгелиски Кожуф кој се игра во сабота (21. ноември) од 13 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Стојанов и Ацковски дел од победата на младата репрезентација против Црна Гора (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница, Кристијан Ацковски и Мартин Стојанов беа дел од победата на младата репрезентација на Македонија против Црна Гора од 2-1 во последното коло од квалификациите за пласман на ЕП.

Прочитај повеќе

Победи за пионерите и помладите пионери против Работнички во Суперлигата

Младинско-пионерските категории на Брегалница во 3. коло од Суперлигата на Македонија се соочија со врсниците од Работнички, запишувајќи две победи и два порази.

Прочитај повеќе