СИТЕ ВЕСТИ

Секуловски: Заслужена победа во Радовиш за пробив на првото место

Марјан Секуловски стартуваше со победа на клупата на Брегалница, запишувајќи први три бода како шеф на стручниот штаб на „сините“. Во максимално борбен натпревар со дури три црвени картони, фудбалерите на Брегалница беа далеку подобар тим на теренот на крајот сосема заслужено триумфирајќи.

Прочитај повеќе

Деби со победа за Секуловски на клупата на Брегалница

Брегалница е осамен лидер во Втората лига - Исток откако триумфираше со 1-3 во 11. коло на гостувањето против Плачковица. Новиот шеф на стручниот штаб Марјан Секуловски на тој начин стартуваше со триумфално деби на клупата на „сините“.

Прочитај повеќе

Стојчевски од Скопје главен судија на утрешниот натпревар со Плачковица во Радовиш

​Игор Стојчевски од Скопје ќе биде главен судија на утрешниот натпревар од 11. коло во Втората лига - Исток меѓу Плачковица и Брегалница кој се игра од 13 часот во Радовиш.

Прочитај повеќе

Младинците на Брегалница подобри од Академија Пандев во 2. коло од Суперлигата

Младинците на Брегалница славеа победа од 2-1 против Академија Пандев во 2. коло од Суперлигата на Македонија.

Прочитај повеќе

Секуловски: Огромна чест, задоволство и гордост што ќе бидам дел од најамбициозниот фудбалски проект во Македонија

Новиот шеф на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски веднаш по официјализирањето на соработката со „сините“ отворено го искажа задоволството од фактот што во иднина ќе го води штипскиот клуб.

Прочитај повеќе