СИТЕ ВЕСТИ

Марјан Стојановски ќе дели правда на дербито со Тиквеш

Познати се службените лица за дерби натпреварот од 5.коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Тиквеш кој ќе се игра во четврток (19. септември) со почеток од 19 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Илиевски: Мечот со Саса како добра опомена пред дербито

Брегалница го запиша првото реми на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, во натпревар во кој „сините“ лесно можеа да стигнат и до посакуваните три бода. Сепак, на крајот се спасуваше и бод како опомена за продолжението од првенството...

Прочитај повеќе

Неискористени бројни шанси, на крај за реми со Саса (2-2)

По трите победи во првите три кола на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, Брегалница за првпат ремизираше (2-2) во 4. коло на гостувањето против Саса во Македонска каменица. „Сините“ доминираа на натпреварот, но по неискористените одлични можности на крајот со бод се враќаат во Штип.

Прочитај повеќе

Настевски отворен оптимист: Одиме по цел плен против Саса

Нескриен оптимизам владее во таборот на Брегалница пред утрешното гостување против Саса во Македонска Каменица во 4. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Илиевски: Саса е секогаш тежок противник на свој терен, но ние и од ова гостување сакаме три бода

Во таборот на Брегалница огромна е желбата за продолжување на извонредниот старт на сезоната. Во 4. коло од Втората лига - Исток, в недела (15. септември) „сините“ гостуваат на Саса во Македонска Каменица носени од императивот за нови три бода.

Прочитај повеќе