СИТЕ ВЕСТИ

Манев: Не го потценуваме Питу Гули, но нашата победничка серија мора да продолжи

Дефанзивецот Јован Манев на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток веднаш се издвои како еден од најзабележителните фудбалери во составот на Брегалница.

Прочитај повеќе

Мечот против Питу Гули во Прилеп, Стојановски од Кичево главен судија

Натпреварот од 3. коло во Втората лига - Исток на гостински терен против Питу Гули, фудбалерите на Брегалница ќе го играат во сабота (7. септември) во Прилеп.

Прочитај повеќе

Пепи Ѓоргиев: Извонредната атмосфера во клубот максимално се рефлектира на резултатите

Пепи Ѓоргиев со два погодоци се издвои во убедливата победа на Брегалница против Осогово во 2. коло од Втората лига - Исток. Но, офанзивецот потенцира дека тимската игра, подготвеноста на секој поединец во екипата и одличната атмосфера која владее во клубот се причините за убедливиот старт на новата сезона.

Прочитај повеќе

Илиевски: Против Осогово дојде комплетниот наш квалитет до израз

​На повеќе од убедлив начин Брегалница го одигра првиот натпревар пред своите навивачи во новата сезона, триумфирајќи со 5-0 во соседското дерби против Осогово.

Прочитај повеќе

Максимално активно со уредувањето на Градскиот стадион (ФОТО)

Максимално течат активностите околу комплетното уредување на Градскиот стадион во Штип. Поставување нова подни површина на Источната трибина на влезот на стадионот, но и на сите околни патеки, обнова и санација на сите потпорни ѕидови на стадионот, но и тампонирање на сите околни делови околу стадионот, се дел од активностите кои ќе следат нареднио

Прочитај повеќе