СИТЕ ВЕСТИ

Против „лавовите“ во прва осминафинална пресметка од Купот на Македонија (15:30 ч.)

Фудбалерите на Брегалница денеска од 15:30 часот на Градскиот стадион во Штип ги очекува првиот натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против прволигашот Македонија ЃП.

Прочитај повеќе

Мавров од Струмица главен судија на мечот против Македонија ЃП во осминафиналето од Купот

Васко Мавров од Струмица ќе биде главен делител на правдата на првиот натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија меѓу Брегалница и Македонија ЃП кој во среда (25. септември) со почеток од 15:30 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Залудна доминација на Брегалница, Тиквеш од една шанса до победа

​Брегалница имаше повеќе од играта со бројни можности за погодок во дерби пресметката од 5. коло во Втората лига - Исток, но сето тоа залудно кога на крајот трите бода од Штип ги носи Тиквеш по триумфот од 0-1 благодарение на погодокот на искусниот Ѓорѓи Мојсов во 72. минута од натпреварот.

Прочитај повеќе

Наумов: Нека биде вистински спектакл..., се разбира со наша победа на крајот

Брегалница утре ја очекува првиот вистински тест во новата сезона од Втората лига - Исток, во 5. коло од првенството дерби дуелот со најголемиот ривал за првото место, кавадаречки Тиквеш.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Погодоците од натпреварот против Саса во Македонска каменица

Во 4. коло од Втората лига - Исток, Брегалница ремизираше (2-2) на гостувањето против Саса во Македонска каменица.

Прочитај повеќе