СИТЕ ВЕСТИ

Ристе Сејменов од Струмица главен судија на мечот со Саса

​Струмичанецот Ристе Сејменов ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Каменица Саса и Брегалница кој в недела (15. септември) од 15:30 часот се игра во Македонска Каменица во рамките на 4. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

И во комбиниран состав, „сините“ демонстрираа надмоќ и на тест дуелот против Дрита

Искористувајќи ја можноста за контролен натпревар на фудбалерите кои се со помала минутажа на стартот од шампионатот во Втората лига - Исток, Брегалница денеска одигра пријателски дуел со второлигашот од западната конкуренција, Дрита од Боговиње притоа славејќи убедливо со 7-0 (1-0).

Прочитај повеќе

Анес Османоски: Многу слушав за Брегалница пред да дојдам, но професионалноста во клубот е и над моите очекувања

Младинскиот репрезентативец Анес Османоски со своите само 19 години е еден од плејадата млади фудбалери во редовите на Брегалница кои веќе сериозно го носат товарот на прволигашките амбиции.

Прочитај повеќе

Јован Манев - момчето кое со игрите во синиот дрес веќе ја освојува домашната фудбалска сцена

Дефанзивецот Јован Манев е вистинско откритие за домашната фудбалска сцена на стартот од новата сезона. Одбранбениот фудбалер на Брегалница, без сомнение, е еден од клучните фудбалери на „сините“ на почетокот од новиот шампионат во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Нова перфекција на Брегалница: Триумф од 0-6 против Питу Гули

​Нова перфектна партија на фудбалерите на Брегалница кои со убедливи 0-6 (0-3) триумфираа на гостувањето против Питу Гули во 3. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе