СИТЕ ВЕСТИ

Реми со Кожуф за крај на подготовките во Дојран, прекрасен деби гол на Дујоски

„Сините“ со реми (2-2) на гостувањето против Кожуф во Гевгелија ги завршија подготовките на југот од Македонија.

Прочитај повеќе

Крај на подготовките во Дојран - Хотел Истатов беспрекорен домаќин!

Фудбалерите на Брегалница денеска ги завршуваат десетдневните подготовки во Дојран, каде работеа под идеални услови користејќи ги услугите на спортскиот комплекс „Истатов“.

Прочитај повеќе

Убедлива победа против Плачковица (5-0)

Низ максимална доминација на теренот, Брегалница славеше убедлива победа од 5-0 (4-0) на пријателскиот натпревар против Плачковица кој се одигра во Нов Дојран.

Прочитај повеќе

Додев го продолжи договорот, Дујоски - нов фудбалер на „сините“!

Брегалница продолжува со заокружувањето на играчкиот кадар за продолжението од шампионатот во Втората лига - Исток, и натаму водена од тенденцијата за професионални долгорочни договори со младите фудбалери.

Прочитај повеќе

Секуловски: Задоволство од физичката подготвеност, следи финалната техничко-тактичка подготовка на тимот

По ремито со Беласица, фудбалерите на Брегалница веќе во среда ги чека нов пријателски натпревар, овој пат со Плачковица, преку кој стручниот штаб продолжува со темпирање на формата за стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе