СИТЕ ВЕСТИ

Без победник на тестот со струмичка Беласица (ФОТО)

Натпревар без победник на Брегалница против струмичкиот прволигаш Беласица на тест дуелот кој се одигра на стадионот во Нов Дојран.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Раднички Сремска Митровица, по само една грешка на стартот од мечот

Фудбалерите на Брегалница доживеаја минимален пораз од 0-1 од српскиот прволигаш Раднички од Сремска Митровица на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Дојран.

Прочитај повеќе

„Сините“ од денеска во Дојран, утре тест со Раднички од Сремска Митровица

Брегалница од денеска финалната фаза од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток ја продолжува во Дојран.

Прочитај повеќе