СИТЕ ВЕСТИ

ФОТОГАЛЕРИЈА: Максимално активно уште од почетокот на подготовките

Фудбалерите на Брегалница во максимален ритам ги почнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Уште низ првите денови стручниот штаб сервира активни тренинзи насочени пред се и кон физичката подготовка пред наредниот период да следат и тактичко-техничките подготовки.

Прочитај повеќе

Ацковски: Среќен сум што сум дел од Брегалница, верувам ќе допринесам за остварување на целите на клубот

Веќе трет ден младинскиот репрезентативец Кристијан Ацковски, кој пристигна од Работнички, е дел од стартните подготовки на Брегалница за пролетниот дел од шампионатот. И не ги крие имперсиите од условите за работи кои нудат „сините“.

Прочитај повеќе

Стартувани подготовките за пролетниот дел од сезоната (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Брегалница и официјално ги стартуваа подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Младинскиот репрезентативец Ацковски е второ засилување за Брегалница

​Младинскиот репрезентативец Кристијан Ацковски е второто засилување за Брегалница во јануарскиот преоден рок. „Сините“ добиваат огромно засилување за средниот ред во името на 21-годишниот Ацковски кој доаѓа од редовите на Работнички.

Прочитај повеќе

Илиевски ги собра фудбалерите: Договорени првите две контроли против Борец и Пелистер (ФОТО)

​Со првата прозивка на шефот на стручниот штаб Добринко Илиевски денеска и официјално е означен стартот на подготовките на Брегалница за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток. Со тренинзите се стартува утре на игралиштето во Бело Брдо.

Прочитај повеќе