СИТЕ ВЕСТИ

Маневски: Среќен сум што повторно сум во Брегалница

​Најновото засилување на Брегалница, Михаил Маневски денеска го одработи првиот тренинг со „сините“ приклучувајќи се на составот на Добринко Илиевски.

Прочитај повеќе

Уште еден младински репрезентативец во Брегалница: И Михаил Маневски во синиот дрес!

​Брегалница продолжува со интенцијата за засилување на играчките редови со најдобрите млади фудбалери од Македонија, ангажирајќи уште еден младински репрезентативец. Овој пат, ново засилување на „сините“ е досегашниот фудбалер на Академија Пандев, Михаил Маневски.

Прочитај повеќе

Пријателски натпревар и со рускиот Волгар во Анталија

​Раководството на Брегалница го договори и третиот пријателски натпревар кој „сините“ треба да го одиграат за време на подготовките во турскиот туристички центар Анталија.

Прочитај повеќе

И младинските селекции ги почнаа подготовките за пролетниот дел

И најдобрите состави од младинските категории на ФК Брегалница, по крајно успешната есенска полусезона, денеска ги стартуваа подготовките за продолжението од сезоната.

Прочитај повеќе

Во Анталија пријателски дуели со Шахтјор Доњецк и узбекистански Насаф

​Раководството на Брегалница веќе ги договори првите два пријателски натпревари за време на подготовките на тимот во турскиот туристички центар Анталија.

Прочитај повеќе