СИТЕ ВЕСТИ

Георгиев повикан од Канатларовски за настап во репрезентацијата до 16 години

Еден од најголемите таленти на Брегалница, Матеј Георгиев доби повик од селекторот Драган Канатларовски за репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 16 години.

Прочитај повеќе

Дарко Додев е првото зимско засилување за Брегалница

​ФК Брегалница го договори првото засилување за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток. Ново име кај „сините“ за продолжението од шампионатот ќе биде довчерашниот крилен офанзивец на кратовски Силекс, Дарко Додев.

Прочитај повеќе