СИТЕ ВЕСТИ

ФОТОГАЛЕРИЈА: Најубедливата игра и резултат во досегашниот тек од сезоната низ фотографии

На најдобар можен начин заокружено седмо коло од Втората лига - Исток за „сините“. Целосна доминација и убедлива победа од 6-1 против Слога Виница, во натпревар со многу жар, борба и прекрасни погодоци.

Прочитај повеќе

Стартуваше изградбата на новата Западна трибина на Градскиот стадион (ФОТО)

​Денеска на Градскиот стадион Штип, согласно предвидениот план за инфраструктурна реконструкција, стартуваше изградбата на новата Западна трибина.

Прочитај повеќе

Доминанта Брегалница: Убедлива победа од 6-1 против Слога Виница

Брегалница повеќе од убедливо со 6-1 славеше на домашен терен против Слога Виница во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мартин Стојанов: И против Слога Виница мора да одиграме на максимално ниво

Фудбалерите на Брегалница по два гостински натпревари денеска во 7. коло од Втората лига - Исток повторно се враќаат на домашен терен. Од 15 часот на Градскиот стадион во Штип, „сините“ ги очекува пресметката со Слога Виница во желбата за продолжување на позитивната серија во новата сезона.

Прочитај повеќе

Димитар Мечкаровски - главен судија на мечот со Слога Виница

Судијата со интернационален знак, Димитар Мечкаровски ќе биде главен делител на правдата на натпреварот на Брегалница против Слога Виница од 7. коло во Втората лига - Исток кој се игра утре со почеток од 15 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе