СИТЕ ВЕСТИ

Ацковски и Денковски до нова победа со младата репрезентација на Македонија

Фудбалерите на Брегалница, Кристијан Ацковски и Давид Денковски запишаа уште победа со младата репрезентација на Македонија за играчи до 21 година во квалификациите за пласман на ЕП.

Прочитај повеќе

Прекрасен гол на Мартин Стојанов за победа против Кит Го во Пехчево

Фудбалерите на Брегалница сосема заслужено дојдоа и до четвртата победа во шестиот натпревар од новата сезона, славејќи со 0-1 на гостувањето против Кит Го во Пехчево.

Прочитај повеќе

Илиоски од Прилеп ќе ја дели правдата на мечот со Кит Го во Пехчево

​Влатко Илиоски од Прилеп ќе биде главен судија на натпреварот од 6. коло во Втората лига - Исток против Кит Го кој се игра в недела (4. октомври) на гостински терен во Пехчево.

Прочитај повеќе