СИТЕ ВЕСТИ

Одложено 10. коло во Втората лига - Исток: Натпреварот со Каменица Саса на 8. ноември

​Поради измените во Протоколот за спроведување на мерките за заштита од Ковид-19, Фудбалската федерација на Македонија денеска одлучи да ги одложи сите натпревари во двете најквалитетни домашни лиги кои викендов беа на програмата според натпреварувачкиот календар.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Велес за мечот против Каменица Саса

Судиска тројка од Велес ќе ја дели правдата на натпреварот од 10. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Каменица Саса кој се игра во сабота (31. октомври) од 13:30 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Ново убедливо издание: Хет-трик на Кудијан, два гола на Кудев за победа над Росоман

Брегалница продолжува со убедливите изданија на домашен терен во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 6-1 и во 9. коло против Росоман.

Прочитај повеќе

Бакрачески: Од секој натпревар извлекуваме поуки, наш приоритет е секако првенството

По завршувањето на активностите во Купот на Македонија, фудбалерите на Брегалница повторно максимално се насочуваат кон натпреварите од шампионатот во Втората лига - Исток кои, без сомнение, се основниот приоритет низ актуелната сезона.

Прочитај повеќе

Нереализиран пенал, залудна доминација - Брегалница елиминирана од Беласица

И покрај надмоќната игра, но со нереализиран и пенал и нереализирани бројни шанси, Брегалница ги заврши сезонава своите настапи во Купот на Македонија откако во осминафиналниот натпревар загуби на Градскиот стадион во Штип од прволигашот Беласица со 0-1.

Прочитај повеќе