СИТЕ ВЕСТИ

Костенчев од Скопје ќе го суди осминафиналето од Купот на Македонија против Беласица

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија меѓу Брегалница и Беласица, кој утре со почеток од 14:30 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Драматична победа во Прилеп, и со играч помалку цели 70 минути

Повеќе од значајна победа за фудбалерите на Брегалница од 1-2 на гостувањето против Победа во Прилеп во 8. коло од Втората лига - Исток, извојувана во натпревар во кој составот на Добринко Илиевски играше 70 минути со фудбалер помалку на теренот.

Прочитај повеќе

Наумов: За нас секој меч сезонава е финале, и во Прилеп на победа

Капитенот на Брегалница, Ристе Наумов нагласува дека мора максимално сериозно да се пристапи кон гостувањето против прилепска Победа во 8. коло од Втората лига - Исток, во желбата за продолжувањето на позитивната резултатска серија.

Прочитај повеќе

Јосип Бартон делител на правдата на натпреварот против Победа во 8. коло

Јосип Бартон од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 8. коло во Втората лига - Исток меѓу Победа и Брегалница кој во сабота (17. октомври) се игра со почеток од 14:30 часот во Прилеп.

Прочитај повеќе

Канатларовски со повик до Матеј Георгиев за настап во репрезентацијата до 17 години

Еден од најголемите таленти на Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во репрезентацијата до 17 години.

Прочитај повеќе