СИТЕ ВЕСТИ

ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦА НА ФК БРЕГАЛНИЦА (www.fkbregalnica.mk)

ФК БРЕГАЛНИЦА, конечно,... каква сите ја посакуваме! На прагот на одбележувањето на јубилејот „100 години - штипски сини“, ФК Брегалница го добива долго посакуваниот лик, со нов сопственик, нови амбиции, нов пат за добивање на местото во македонскиот фудбал кое го заслужува еден од најстарите фудбалски колективи во земјава.

Прочитај повеќе

Илиевски: Размислуваме само на триумф во првиот меч пред нашите навивачи сезонава

По гостинскиот триумф од 2-4 против Плачковица во првото коло од новата сезона во Втората лига - Исток, Брегалница утре во вечерниот термин од 19 часот на Градскиот стадион во Штип ја очекува првата средба пред домашните навивачи.

Прочитај повеќе

Ѓуровски од Скопје главен судија на мечот против Осогово

Скопјанецот Кристијан Ѓуровски е делегиран за главен делител на правдата на натпреварот од 2. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Осогово кој се игра на 31. август со почеток од 19 часот во Штип.

Прочитај повеќе

Домашните натпревари под рефлектори: Со Осогово од 19 часот, билетите веќе во продажба

​Првиот натпревар на Брегалница во новата сезона од Втората лига - Исток на домашен терен, согласно и ветувањата на новиот сопственик и раководство на клубот, ќе се игра во вечерен термин.

Прочитај повеќе

Велинов: Ја покажавме моќта на Брегалница, во иднина мора да биде и подобро

Но, искусниот крилен офанзивец Стојанче Велинов вели дека Брегалница може и многу подобро и тоа ќе го покаже во иднина. А, ова е само прв натпревар кој, најважно е, што е завршен со триумф.

Прочитај повеќе