СИТЕ ВЕСТИ

Погледнете ги головите и најинтересните моменти од мечот во Радовиш... (ВИДЕО)

​На најдобар можен начин, со убедлива победа од 2-4 на гостувањето против Плачковица во Радовиш, фудбалерите на Брегалница ја почнаа новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Со убедлива победа против Плачковица стартувана новата сезона

​Фудбалерите на Брегалница триумфално ја стартуваа новата сезона во Втората лига - Исток убедливо славејќи со 2-4 на гостувањето против Плачковица во Радовиш.

Прочитај повеќе

„Дожд“ од голови: Брегалница со рекордна победа од 0-22 се пласираше во осминафиналето од Купот

​Брегалница е првиот учесник во осминафиналето од фудбалскиот Куп на Македонија, откако во првата рунда нашиот тим го декласираше тимот на Ново Црнилиште со 0-22.

Прочитај повеќе

Талески и Стошиќ - најнови засилувања за новата сезона

​Уште две засилувања за нашиот тим пред стартот на сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Реми со Борец „под рефлектори“ како одлична најава на сезоната (ФОТО)

​Штип како фудбалски град без сомнение конечно дочека да има моќна Брегалница која сака повторно да биде важен дел во македонскиот фудбал.

Прочитај повеќе