СИТЕ ВЕСТИ

Стартот на подготовките на 5. јануари, се враќаат Кудев и Николовски, доаѓаат Трпчевски, Бошевски и Андонов

Фудбалерите на Брегалница официјалниот старт на зимските подготовки во пресрет на пролетниот дел од шампионатот ќе го означат официјално во среда, 5. јануари.

Прочитај повеќе

Брегалница потпиша договор за трансфер на Михаил Маневски во Шкендија

ФК Брегалница денеска официјално потпиша договор за трансфер на левокрилниот дефанзивец Михаил Маневски во редовите на тетовска Шкендија.

Прочитај повеќе