СИТЕ ВЕСТИ

Брегалница со шампионски шмек: Илчо Ѓорѓиоски нов тренер на "сините"!

Еден од најтрофејните македонски фудбалски стратези и поранешен претседател на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, е нов шеф на стручниот штаб на ФК Брегалница.

Прочитај повеќе

Спогодбена разделба со тренерот Марјан Секуловски

ФК Брегалница пред стартот на зимските подготовки за пролетниот дел од шампионатот постигна договор за спогодбена разделба со досегашниот шеф на стручниот штаб, Марјан Секуловски.

Прочитај повеќе

Во Анталија пет контроли..., со Кубан Краснодар, азербејџанска Зира, казахстански Аксу...

ФК Брегалница главната фаза од зимскиот подготвителен период, како и минатата година, ќе го реализира во турскиот туристички центар Анталија кој е центарот за подготовки за поголемиот дел европски фудбалски екипи.

Прочитај повеќе

Брегалница означи старт на зимските подготовки (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница го означија стартот на зимските подготовки за пролетниот дел од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Маневски: Огромна благодарност до раководството и стручниот штаб на Брегалница за се што направија за мојот фудбалски напредок

Маневски не ја крие благодарноста до Брегалниза за досегашниот развој на неговата кариера, истакнувајќи благодарност и до сите навивачи на клубот за поддршката од првиот до последниот ден.

Прочитај повеќе