СИТЕ ВЕСТИ

Одличен победнички старт во Анталија: Триумф над Кубан Краснодар (ФОТО)

Брегалница повеќе од успешно ги стартуваше контролните проверки за време на подготовките во Анталија, славејќи на првиот тест дуел против рускиот Кубан Краснодар со 1-0 кој се одигра на спортскиот комплекс „Папилон“ во Белек.

Прочитај повеќе

Прв тренинг во Анталија: Утре од 15 часот и првиот тест-дуел против Кубан Краснодар (ФОТО)

​Фудбалерите на Брегалница, под водство на новиот шеф на стручен штаб Илчо Ѓорѓиоски, денеска го одработија првиот тренинг по пристигнувањето во Анталија.

Прочитај повеќе

Хрватот Живулиќ е првото засилување за Брегалница во зимскиот преоден рок!

Во насока на квалитетно дополнување на играчките редови за пролетниот дел од сезоната, ФК Брегалница денеска го договори првото засилување за продолжението од шампионатот. Нов фудбалер на „сините“ е хрватскиот фудбалер Диего Живулиќ.

Прочитај повеќе

Илчо Ѓорѓиоски стартуваше со убедлива победа на клупата на Брегалница

​Новиот шеф на стручниот штаб на Брегалница, Илчо Ѓорѓиоски стартуваше со победа на клупата на „сините“.

Прочитај повеќе

Илчо Ѓорѓиоски: Брегалница е еден одличен долгорочен проект кој носи сериозен фудбалски предизвик

ФК Брегалница вистински ја размрда домашната фудбалска сцена со ангажманот на еден од најтрофејните македонски тренери и поранешен претседател на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски кој го прифати предизвикот да биде предводник на амбициозните „сини“.

Прочитај повеќе