СИТЕ ВЕСТИ

Триумф на првиот тест на Златибор: Два гола на Кудијан за победа над црногорскиот прволигаш Морнар

Брегалница со победа ги стартуваше подготовките во српскиот туристички центар Златибор за новата сезона во македонскиот шампионат.

Прочитај повеќе

Стартувани подготовките на Златибор: Утре против Морнар, договорен тест и со Искра Даниловград

Фудбалерите на Брегалница од денеска се преселија во српскиот туристички центар Златибор каде ќе биде реализирана централната фаза од подготовките за враќањето на „сините“ на прволигашката сцена.

Прочитај повеќе

И Стефан Коцев се враќа во својот клуб: Петто засилување во летниот преоден рок!

Брегалница продолжува со заокружување на играчкиот кадар за враќањето на прволигашката сцена, со ангажманот и на петтото засилување во летниот преоден рок. Најново име во редовите на „сините“ е уште еден повратник, деснокрилниот дефанзивец Стефан Коцев.

Прочитај повеќе

Успешна прва проверка: Триумф од 2-0 против Борец, прв гол за Азиновиќ (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница имаа успешна прва контрола низ летниот подготовки за овата сезона, триумфирајќи со 2-0 против Борец од Велес на пријателскиот натпревар кој се одигра во Пехчево.

Прочитај повеќе

Првиот тест денеска против Борец од 16 часот во Пехчево

По почетните подготовки за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига, „сините“ денеска ќе го имаат и првиот контролен натпревар низ летниот подготвителен период.

Прочитај повеќе