СИТЕ ВЕСТИ

Победа против Бачка за крај на подготовките на Златибор

Брегалница со победа ги заврши подготовките на Златибор, триумфирајќи против српскиот прволигаш Бачка Паланка со 2-1 на четвртиот тест дуел.

Прочитај повеќе

Триумф против Искра, деби со гол за засилувањето Милан Ѓокиќ

Фудбалерите на Брегалница ја запишаа и втората победа на подготовките на Златибор, триумфирајќи на пријателскиот дуел против црногорскиот прволигаш Искра Даниловград со 2-1.

Прочитај повеќе

Офанзивецот Милан Ѓокиќ најново засилување на Брегалница

Српскиот напаѓач Милан Ѓокиќ е најновото засилување на Брегалница за новата 2021/2022 натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Испуштена победа во последните минути против српскиот Графичар (ФОТО)

​Фудбалерите на Брегалница во последните минути од средбата испуштија победа против српскиот Графичар на вториот тест-дуел за време на подготовките на Златибор. „Сините“ на крај ремизираа (2-2) со српскиот тим кој израмнувачкиот погодок го постигна во 88. минута од средбата.

Прочитај повеќе

Четврти ден подготовки на Златибор: Договорен тест и со српскиот прволигаш Бачка (ФОТО)

Четврти ден фудбалерите на Брегалница ги реализираат подготовките на Златибор пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе