СИТЕ ВЕСТИ

Прекината соработката со тренерот Ѓорѓиоски и спортскиот директор Тонев

ФК Брегалница ја прекина соработката со шефот на стручниот штаб, Илчо Ѓорѓиоски и спортскиот директор на клубот, Никола Тонев.

Прочитај повеќе

Супер-гол на Кудев, со млади сили триумфално против Тиквеш (ФОТО)

Во доминантен натпревар низ максимална тактичка одговорност фудбалерите на Брегалница запишаа триумф од 2-1 против традиционално големиот ривал Тиквеш во 14. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Ристевски: Веруваме во себе, со поддршка од навивачите можеме и до бодовите против Тиквеш

По двата одлично одиграни натпревари во претходните две кола против Академија Пандев и Струга ТЛ, без сомнение фудбалерите на Брегалница со дополнителен мотив го очекуваат и утрешниот дуел од 14. коло во Првата македонска фудбалска лига против кавадаречки Тиквеш.

Прочитај повеќе

Тонев: Мора да се најде лек за судењето во македонскиот фудбал, не може поради нив да страдаат играчи, тренери, клубови!

Брегалница и покрај одлично одиграниот натпревар на гостувањето против лидерот Струга ТЛ, остана без целиот плен, поради се чини нов сомнително досуден пенал за домаќините во финишот од мечот за конечно реми од 2-2.

Прочитај повеќе

Реми (2-2) на гостувањето против лидерот Струга ТЛ

Фудбалерите на Брегалница одиграа без победник (2-2) на гостувањето против Струга ТЛ во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе