СИТЕ ВЕСТИ

Триумф над Беласица во Струмица, на прославата на 100-годишнината од формирањето на ФК Беласица

Фудбалерите на Брегалница триумфираа со 1-2 на гостувањето против Беласица на пријателскиот натпревар во рамките на јубилејот „100 години Беласица“ кој за „сините“ беше и генералка пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Фајсел Касми: Веднаш е очигледно дека Брегалница е голем клуб со големи амбиции, максимално професионално поставен

Белгиецот Фајсел Касми и дефинитивно уште низ првите пријателски натпревари на „сините“ ова лето покажа дека ќе биде големо засилување за средниот ред на Брегалница.

Прочитај повеќе

Брегалница во недела (19:45 ч.) дел од јубилејот „100 години Беласица“

Продлабочувајќи ја соработката меѓу двата клуба, ФК Брегалница во недела (31. јули) ќе биде специјален гостин на ФК Беласица на настанот преку кој ќе биде одбележана 100-годишнината од формирањето на струмичкиот клуб.

Прочитај повеќе

Брегалница против Слога Виница во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Новата сезона во Купот на Македонија, Брегалница ќе ја почне со 1/16-финалниот натпревар и пресметката на гостински терен против Слога Виница.

Прочитај повеќе

Убедлива победа (4-0) против Кожуф на пријателскиот натпревар во Штип

Фудбалерите на Брегалница ја запишаа и третата победа за време на летниот подготвителен период, славејќи со убедливи 3-0 на пријателскиот натпревар против гевгелиски Кожуф кој се одигра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе