Новата сезона ја почнуваме со гостување на Академија Пандев на 6. август

Екипата на Брегалница новата сезона 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига ќе ја стартува со гостувањето против Академија Пандев во Струмица.

Денешната ждрепка во ФФМ одлучи во првото коло од новата сезона „сините“ на 6. август да гостуваат во Струмица.

ПМФЛ - СЕЗОНАТА 2022/23 (1. коло - 6. август)
ШКЕНДИЈА - СКОПЈЕ
СИЛЕКС - РАБОТНИЧКИ 
Академија ПАНДЕВ - БРЕГАЛНИЦА 
СТРУГА Трим Љум - ПОБЕДА 
ТИКВЕШ - ШКУПИ 
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. - РЕНОВА