МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Брегалница е убедливо најдобра во пионерско-младинска конкуренција во есенскиот дел: Четири убедливи победи и против велешки Борец

​Со четири убедливи победи на сите четири возрасни категории против велешки Борец, пионерско-младинските состави на Брегалница на извонреден начин ја завршија есенската полусезона. Притоа и со убедлив најголем број освоени бодови во вкупниот пласман во второлигашката пионерско-младинска конкуренција.

Прочитај повеќе

​Младинците го победија Милано со 9-0, пионерите се есенски шампиони

Нови успешни настапи на младинските тимови на Брегалница изминатиов викенд во соодветните лигашки натпреварувања. Во пресметките со Милано на четири генерации, запишани се две победи, реми и пораз.

Прочитај повеќе

Нови одлични настапи на младите генерации: Три победи и реми со Беласица

​Нови одлични настапи на младите генерации фудбалери на Брегалница во соодветните младински шампионати на Македонија.

Прочитај повеќе

Кадетите обезбедија полуфинале во Купот на Македонија

Кадетите на Брегалница се пласираа во полуфиналето од Купот на Македонија во соодветната конкуренција, откако славеа убедливо со 2-4 и на реванш натпреварот од четвртфиналето против Пелистер.

Прочитај повеќе

И младинците и кадетите со убедливи победи против Силекс

​Одлични натпревари одиграа и кадетите и младинците на Брегалница во пресметките против соодветните генерации на Силекс. По победите на пионерите и помладите пионери, убедливи победи запишаа и кадетите кои славеа со 3-1 против кратовци како и младинците кои триумфираа со 5-0.

Прочитај повеќе