МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Победи за пионерите и помладите пионери против Работнички во Суперлигата

Младинско-пионерските категории на Брегалница во 3. коло од Суперлигата на Македонија се соочија со врсниците од Работнички, запишувајќи две победи и два порази.

Прочитај повеќе

Канатларовски со повик до Матеј Георгиев за настап во репрезентацијата до 17 години

Еден од најголемите таленти на Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во репрезентацијата до 17 години.

Прочитај повеќе

Нови убедливи игри на надежите: Младинците и кадетите подобри и од Македонија ЃП

Младите фудбалери на Брегалница продолжуваат со одличните игри во подготвителниот период. На теренот на „Суитлакот“ во Штип кадетскиот и младинскиот тим на Брегалница одиграа пријателски натпревари со соодветните состави на Македонија ЃП на кои славеа две победи.

Прочитај повеќе

Младинците на Брегалница го декласираа Вардар среде Скопје

Младинскиот тим на Брегалница забележа извонреден резултат на пријателскиот натпревар против врсници од Вардар во Скопје славејќи со 1-4.

Прочитај повеќе

Матеј Георгиев повикан од Канатларовски за настап во репрезентацијата до 16 години

Членот на ФК Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години.

Прочитај повеќе