МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Убедливи игри и четири победи на сите пионерско-младински екипи

Убедливи игри и четири победи во пресметките со Куманово на сите екипи на Брегалница во пионерско-младинската конкуренција изминатиов викенд.

Прочитај повеќе

Кадетите триумфално против Ренова, реми на младинците на стартот од пролетта во младинските првенства (ФОТО)

Кадетите на Брегалница запишаа голема победа во дербито против Ренова, во првото пролетно коло од младинските натпреварувања на ФФМ.

Прочитај повеќе

Кадетите против Вардар во полуфиналето од Купот на Македонија

​Кадетите на Брегалница во полуфиналето од Купот на Македонија ќе се соочат со екипата на Вардар, одлучи денешната ждрепка во просториите на ФФМ.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Извонредна генерација - И Црвена Звезда ја почувствува моќта на младите „сини“

​​Младите фудбалери на Брегалница, генерација на фудбалери родени 2003 и 2004, уште еднаш го потврдија својот квалитет овој пат и преку интернационален тест.

Прочитај повеќе

Надежите на Брегалница ја победија Црвена Звезда на тестот во Охрид

​Младите фудбалери на Брегалница, генерација 2003, запишаа извонредна победа од 2-0 (0-0) против балканскиот фудбалски гигант, белградска Црвена Звезда, на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе