МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Младинците на Брегалница го декласираа Вардар среде Скопје

Младинскиот тим на Брегалница забележа извонреден резултат на пријателскиот натпревар против врсници од Вардар во Скопје славејќи со 1-4.

Прочитај повеќе

Матеј Георгиев повикан од Канатларовски за настап во репрезентацијата до 16 години

Членот на ФК Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години.

Прочитај повеќе

Убедливи игри и четири победи на сите пионерско-младински екипи

Убедливи игри и четири победи во пресметките со Куманово на сите екипи на Брегалница во пионерско-младинската конкуренција изминатиов викенд.

Прочитај повеќе

Кадетите триумфално против Ренова, реми на младинците на стартот од пролетта во младинските првенства (ФОТО)

Кадетите на Брегалница запишаа голема победа во дербито против Ренова, во првото пролетно коло од младинските натпреварувања на ФФМ.

Прочитај повеќе

Кадетите против Вардар во полуфиналето од Купот на Македонија

​Кадетите на Брегалница во полуфиналето од Купот на Македонија ќе се соочат со екипата на Вардар, одлучи денешната ждрепка во просториите на ФФМ.

Прочитај повеќе