МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Младите категории на Брегалница немаа милост ниту за Шкупи

Продолжуваат одличните игри на пионерските екипи на Брегалница во шампионатот на Македонија. Двете пионерски екипи денеска на игралиштето во Бело Брдо славеа победа во двата претходно одложени дуели.

Прочитај повеќе

Четири победи во четири натпревари за младинските категории

Тимовите од младинските категории на Брегалница имаа одличен старт на сезоната во младинската Суперлига на Македонија и Втората лига.

Прочитај повеќе

Победи за пионерите и помладите пионери против Работнички во Суперлигата

Младинско-пионерските категории на Брегалница во 3. коло од Суперлигата на Македонија се соочија со врсниците од Работнички, запишувајќи две победи и два порази.

Прочитај повеќе

Канатларовски со повик до Матеј Георгиев за настап во репрезентацијата до 17 години

Еден од најголемите таленти на Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во репрезентацијата до 17 години.

Прочитај повеќе

Нови убедливи игри на надежите: Младинците и кадетите подобри и од Македонија ЃП

Младите фудбалери на Брегалница продолжуваат со одличните игри во подготвителниот период. На теренот на „Суитлакот“ во Штип кадетскиот и младинскиот тим на Брегалница одиграа пријателски натпревари со соодветните состави на Македонија ЃП на кои славеа две победи.

Прочитај повеќе