СИТЕ ВЕСТИ

Гачевски: "Кога во Штип игра Брегалница, тоа е празник за градот"

Гачевски: "Кога во Штип игра Брегалница, тоа е празник за градот"

Прочитај повеќе

ФК Брегалница - ФК Јанг Тим во 1/8 финалето од купот

ФК Брегалница - ФК Јанг Тим во 1/8 финалето од купот

Прочитај повеќе

“Таков е фудбалот”

“Таков е фудбалот”

Прочитај повеќе

Даниел Мојсов: "Ја респектираме Брегалница, но и ние имаме свои цели"

"Двете екипи се мошне квалитетни, не очекува тежок натпревар. Поминав добри 2 години во Брегалница, ги ценам и почитувам луѓето во клубот. Дуелот помеѓу овие две екипи одсекогаш бил интересен за гледање. Брегалница направи респектабилна екипа, но и ние си имаме свои математики и цели. На секој натпревар одиме на победа, така ќе биде и во недела."

Прочитај повеќе

"Во Кавадарци одиме по целиот плен" - изјави штипската "единица" Давков

"Во Кавадарци ќе дадеме се од себе да ги потврдиме нашите квалитети и очекувам натпреварот со Тиквеш да биде брз и динамичен, одличен за гледање затоа што и двете екипи негуваме таков ритам и сакаме да играме фудбал."

Прочитај повеќе