СИТЕ ВЕСТИ

Стојанов: Огромна благодарност на Брегалница и сопственикот Кире Гогов за се што направија за мене!

Мартин Стојанов не го крие задоволството од стартот на интернационална кариера, по реализираниот трансфер во новиот бугарски прволигаш Септември Софија.

Прочитај повеќе

Мартин Стојанов со трансфер во бугарскиот прволигаш Септември Софија (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери на Брегалница, Мартин Стојанов својата кариера ја продолжува во бугарскиот прволигаш Септември Софија.

Прочитај повеќе

Манев со капитенската лента за младата репрезентација на Македонија против Украина

Првотимците на Брегалница, централниот дефанзивец Јован Манев и голманот Давид Денковски ги одиграа и двата натпревари во дресот на младата репрезентација на Македонија на крајот од квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2023.

Прочитај повеќе

Извонреден успех на генерацијата 2014 на Брегалница: Четврти во Македонија во конкуренција на 150 екипи

Пионерите на ФК Брегалница, генерацијата 2014 запиша извонреден успех на завршниот турнир од Детските лиги на ФФМ освојувајќи го на крајот четвртото место во својата категорија.

Прочитај повеќе

Спогодбено раскинат договорот и со Анџело Николовски

​ФК Брегалница, по завршувањето на сезоната 2021/2022, спогодбено го раскина договорот и со крилниот дефанзивец Анџело Николовски.

Прочитај повеќе