СИТЕ ВЕСТИ

Михаил Димитриевски повикан во младата репрезентација за мечевите со Шведска и со Холандија на стартот од квалификациите за ЕП 2025

Михаил Димитриевски доби повик од селекторот Драган Канатларовски за септемвриските натпревари на репрезентацијата до 21 година на стартот од квалификациите за ЕП 2025 во Словачка.

Прочитај повеќе

Здравков: Честитки за момците, одиграа одличен натпревар кој покажа дека можеме секого да победиме во лигата

Брегалница одигра одличен натпревар во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига нанесувајќи и го првиот пораз сезонава на АП Брера од Струмица.

Прочитај повеќе

Здравков: За жал во фудбалот не секогаш ако играте добро значи и дека ќе победите

Фудбалерите на Брегалница одиграа рамноправен натпревар, но загубија се чини и преубедливо со 2-0, со оглед на прикажаното, на гостувањето против Шкендија во Тетово.

Прочитај повеќе

Фабрицио Венегас: Се чувствувам одлично во Штип, имаме прекрасен тим кој има што да покаже во ова првенство

Брегалница одигра уште еден квалитетен домашен натпревар сосема заслужено доаѓајќи до втората победа сезонава, овој пат од 2-1 против Гостивар.

Прочитај повеќе

Димитриевски: Не заслуживме пораз од Македонија ЃП, со силен мотив сега против Гостивар

Фудбалерите на Брегалница пропуштија убава шанса непоразени да се вратат од гостувањето против Македонија ЃП во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига, затоа што согласно изданието факт е дека заслужија реми.

Прочитај повеќе