СИТЕ ВЕСТИ

И младинскиот репрезентативен голман Кире Новаков од Триглав се врати во Брегалница

Брегалница во своите редови го врати и младиот голман Кире Новаков кој доаѓа од редовите на словенечкиот прволигаш Триглав Крањ.

Прочитај повеќе

Костариканецот Фабрицио Венегас го засили нападот на Брегалница

Интернационалецот од Костарика, Фабрицио Де Јесус Венегас е најновото засилување на Брегалница за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Ване Јованов повторно во дресот на Брегалница

Десниот бек Ване Јованов е ново засилување за Брегалница за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Здравков со прва прозивка, Брегалница ги стартуваше летните подготовки (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб Горан Здравков ја реализираше првата прозивка на стартот од летните подготовки на Брегалница за новата 2023/24 сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Голманот Мартин Давков се врати во својата Брегалница

​ФК Брегалница го ангажираше првото ново име за следната натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига, голманот Мартин Давков.

Прочитај повеќе