„Голеада“ зачинета со прекрасен амбиент за триумф над Осогово (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На најдобар можен начин фудбалерите на Брегалница ја отворија сезоната пред своите навивачи, со убедлив триумф од 5-0 против Осогово во 2. коло од Втората лига - Исток.

Ревија на прекрасни голови, извонреден амбиент зачинет со безрезервна поддршка од трибините и одлична партија на избраниците на Добринко Илиевски за заокружување на колото по кое Брегалница се зацврстува на врвот од табелата...

Галерија