СИТЕ ВЕСТИ

Против Силекс во Штип во 1. коло од новата сезона во ПМФЛ

Екипата на Брегалница натпреварите од новата сезона 2023/24 во Првата македонска фудбалска лига ќе ги стартува на домашен терен во Штип и тоа против кратовски Силекс.

Прочитај повеќе

Роналдо Вебстер е најновото засилување за „сините“!

Крилниот офанзивец Роналдо Ромарио Вебстер од Јамајка е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Иван Николов продолжува во дански Сондерјиске: Огромна благодарност за целокупниот придонес во синиот дрес!

Уште една голема македонска фудбалска надеж, досегашниот наш капитен Иван Николов својата кариера ја продолжува на интернационалната сцена откако Брегалница реализираше договор за негов трансфер во данскиот клуб Сондерјиске.

Прочитај повеќе

Ѓорѓиев се приклучи на подготовките на тимот

Еден од најдобрите фудбалери на „сините“ изминатата сезона Ѓорѓи Ѓорѓиев се приклучи на подготовките на тимот за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Филип Стојчевски од Силекс е најновото засилување за Брегалница

Поранешниот фудбалер на Вардар, Филип Стојчевски е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе