СИТЕ ВЕСТИ

Виктор Велкоски уште едно засилување за одбраната на „сините“

Поранешниот фудбалер на Вардар и Работнички, Виктор Велкоски е уште едно засилување за одбраната на Брегалница.

Прочитај повеќе

И Австралиецот со македонско потекло Зак Кочанковски ново име меѓу „сините“

Пред продолжението на првенството во македонскиот шампионат Брегалница со засилување и на средниот ред. Ново име во редовите на „сините“ е младиот Австралиец со македонско потекло, Зак Кочанковски.

Прочитај повеќе

Брегалница се засили со Соломон Кинг Канформ од Гамбија

Со финишот на преодниот рок во летниот трансфер период, Брегалница дополнително го засили офанзивниот среден ред со интернационалецот од Гамбија, Соломон Кинг Канформ.

Прочитај повеќе

Михаил Димитриевски повикан во младата репрезентација за мечевите со Шведска и со Холандија на стартот од квалификациите за ЕП 2025

Михаил Димитриевски доби повик од селекторот Драган Канатларовски за септемвриските натпревари на репрезентацијата до 21 година на стартот од квалификациите за ЕП 2025 во Словачка.

Прочитај повеќе

Здравков: Честитки за момците, одиграа одличен натпревар кој покажа дека можеме секого да победиме во лигата

Брегалница одигра одличен натпревар во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига нанесувајќи и го првиот пораз сезонава на АП Брера од Струмица.

Прочитај повеќе