СИТЕ ВЕСТИ

Реми (2-2) на гостувањето против лидерот Струга ТЛ

Фудбалерите на Брегалница одиграа без победник (2-2) на гостувањето против Струга ТЛ во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Поради лични причини, спогодбено раскинат договорот со Марјан Алтипармаковски

ФК Брегалница, по взаемен договор, спогодбено на барање на фудбалерот ја прекина соработката со искусниот напаѓач Марјан Алтипармаковски.

Прочитај повеќе

Никола Тонев: Нормални се и резултатските падови низ една сезона, но Брегалница цврсто стои на патот зацртан пред стартот на сезоната!

„Сините“ со 12 освоени бода на десет натпревари, сместувајќи се на средината од табелата, го завршија првиот круг од фудбалскиот шампионат во новата сезона.

Прочитај повеќе

Шчекиќ: Начинот на игра против Шкендија носи дополнителен мотив за триумф на денешниот дуел против Силекс

Фудбалерите на Брегалница денеска од 14 часот на Градскиот стадион во Штип ги очекува дерби-пресметката на Истокот во 11. коло од Првата македонска фудбалска лига против кратовски Силекс.

Прочитај повеќе

Иван Николов на списокот на Милевски за пријателскиот натпревар на А-репрезентацијата со Саудиска Арабија

Фудбалерот од средниот ред на Брегалница, Иван Николов е на списокот на селекторот Благоја Милевски за пријателскиот натпревар на А-репрезентација против Саудиска Арабија кој ќе се игра на 22. октомври во Абу Даби.

Прочитај повеќе