Стартуваа и тренинзите - подготвенo да се дочека полуфиналето од Купот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Брегалница денеска ги стартуваат тренинзите, по речиси тримесечна пауза, во очекување на големото полуфинале од Купот на Македонија против Академија Пандев.

Почитувајќи ги максимално предвидените протоколи и мерки за заштита од Ковид-19, избраниците на Добринко Илиевски денеска работеа поделени во помали групи. Во ист ритам ќе се продолжи и наредниве денови.

Галерија