Манев и Денковски повикани од Милевски на тренинг-кампот на репрезентацијата до 21 година

Фудбалерите на Брегалница, дефанзивецот Јован Манев како и голманот Давид Денковски добија повик од селекторот Благоја Милевски за учество на репрезентативниот тренинг-камп на селекциите до 19 и до 21 година кој од денеска до 23. декември ќе се одржува во Охрид.

Во рамките на тренинг-кампот репрезентациите до 19 и до 21 година меѓусебно ќе одиграат два контролни натпревари. Првиот е закажан на 21. декември на стадионот „Билјанини Извори“ од 11 часот, а во истиот термин на 23. декември ќе се одигра и вториот тест натпревар.

Брегалница вчера официјално заврши и со тренинзите во есенскиот дел од сезоната. Првиот собир на стартот од подготовките за пролетниот дел од шампионатот, шефот на стручниот штаб, Марјан Секуловски го закажа за 9. јануари.