Голот на Пепи Ѓорѓиев за триумф над Македонија ЃП.... (ВИДЕО)

Брегалница благодарение на погодокот на Пепи Ѓорѓиев во 41. минута триумфираше со 1-0 и со предност ќе патува на реванш дуелот против Македонија ЃП од осминафиналето во Купот на Македонија.

Погледнете ја прекрасната акција, и луцидниот погодок на Ѓорѓиев за триумф против прволигашот од Ѓорче Петров...