СИТЕ ВЕСТИ

Силјановски: Шкендија игра одличен фудбал, но нас не краси тимскиот дух кој не води до успеси пролетва

Брегалница во желбата за продолжување на одличната пролетна сезона денеска од 16 часот на Градскиот стадион во Штип ја очекува дерби пресметката со Шкендија во првиот натпревар од 28. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Финансиски извештај и Извештај на независните ревизори за 2022 година

1. ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ГОДИНА ШТО ЗАВРШУВА НА 31. ДЕКЕМВРИ 20222. ИЗВЕШТАЈ НА НЕЗАВИСНИТЕ РЕВИЗОРИ

Прочитај повеќе

Активности на посредници за период од 01.01.2022 - 31.12.2022 за ФК Брегалница 2008 АД - Штип

Табеларен преглед на Активности на посредници за период од 01.01.2022 - 31.12.2022 за ФК Брегалница 2008 АД - Штип

Прочитај повеќе

Реми без голови во дербито на Истокот против Тиквеш

Фудбалерите на Брегалница одиграа натпревар без голови против Тиквеш во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Додев: Продолжуваме каде застанавме, веруваме во добар натпревар и против Тиквеш

По репрезентативната пауза, фудбалерите на Брегалница повторно се враќаат на прволигашките активности овој пат со дербито на Истокот во 25. коло од ПМФЛ против Тиквеш утре од 15 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе