СИТЕ ВЕСТИ

Финансиски извештај и Извештај на независните ревизори за 2022 година

1. ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ГОДИНА ШТО ЗАВРШУВА НА 31. ДЕКЕМВРИ 20222. ИЗВЕШТАЈ НА НЕЗАВИСНИТЕ РЕВИЗОРИ

Прочитај повеќе

Активности на посредници за период од 01.01.2022 - 31.12.2022 за ФК Брегалница 2008 АД - Штип

Табеларен преглед на Активности на посредници за период од 01.01.2022 - 31.12.2022 за ФК Брегалница 2008 АД - Штип

Прочитај повеќе

Реми без голови во дербито на Истокот против Тиквеш

Фудбалерите на Брегалница одиграа натпревар без голови против Тиквеш во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Додев: Продолжуваме каде застанавме, веруваме во добар натпревар и против Тиквеш

По репрезентативната пауза, фудбалерите на Брегалница повторно се враќаат на прволигашките активности овој пат со дербито на Истокот во 25. коло од ПМФЛ против Тиквеш утре од 15 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Максимален тренинг-ритам, пријателски дуел со Беласица за време на паузата поради репрезентативните активности (ФОТО)

Низ максимален ритам фудбалерите на Брегалница ги продолжуваат тренинг-активностите за време на паузата во Првата македонска фудбалска лига поради настапите на македонските репрезентации.

Прочитај повеќе