СИТЕ ВЕСТИ

Евро-гол на Додев, Брегалница ја освои Струмица на стартот од сезоната (ФОТО)

Брегалница, согласно своите посакувања, ја стартуваше со победа новата сезона во Првата македонска фудбалска лига повеќе од заслужено триумфирајќи со 1-2 на гостувањето против Академија Пандев во Струмица.

Прочитај повеќе

Даниел Мојсов: Имаме поквалитетна екипа од минатата година, но тоа треба да се покаже на терен

Брегалница денеска со гостувањето против Академија Пандев во Струмица ја почнува новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов шампионат за „сините“ пред кои се нови предизвици и цели како потврда на зацртаните високи амбиции во елитното друштво.

Прочитај повеќе

Илчо Ѓорѓиоски: Брегалница во новата сезона чекор по чекор до својата цел!

Со натпреварот против Академија Пандев во Струмица, Брегалница утре ја почнува новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов шампионат за „сините“ пред кои се нови предизвици и цели како потврда на зацртаните високи амбиции во елитното друштво.

Прочитај повеќе