Квалитетен тест со Борец: Засилувањата го почувствуваа синиот дрес (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Брегалница го одигра првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки. Ремито (1-1) на гостувањето против прволигашот Борец во Велес беше само загревање за составот на Добринко Илиевски за се што го очекува наредниот еден месец.

„Сините“ наредниот период ги очекува уште најмалку еден тест дуел во Македонија, пред заминувањето за Анталија каде се планирани дополнителни четири тест средби...

Галерија