Реми (1-1) со Кит Го во дерби дуелот на Истокот

Брегалница ремизираше (1-1) со Кит Го во дерби пресметката од 21. коло во Втората лига - Исток.

Во повеќе од интересен дуел, кој поради реконструкцијата на Градскиот стадион во Штип, се играше во Велес, Брегалница прва дојде до предност преку Ристе Наумов во 55. минута од натпреварот.

Но, противникот преку Иван Настевски во 75. минута успеа да постигне погодок за конечни 1-1.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Поврзани вести