СИТЕ ВЕСТИ

Здравков: За жал во фудбалот не секогаш ако играте добро значи и дека ќе победите

Фудбалерите на Брегалница одиграа рамноправен натпревар, но загубија се чини и преубедливо со 2-0, со оглед на прикажаното, на гостувањето против Шкендија во Тетово.

Прочитај повеќе

Фабрицио Венегас: Се чувствувам одлично во Штип, имаме прекрасен тим кој има што да покаже во ова првенство

Брегалница одигра уште еден квалитетен домашен натпревар сосема заслужено доаѓајќи до втората победа сезонава, овој пат од 2-1 против Гостивар.

Прочитај повеќе

Димитриевски: Не заслуживме пораз од Македонија ЃП, со силен мотив сега против Гостивар

Фудбалерите на Брегалница пропуштија убава шанса непоразени да се вратат од гостувањето против Македонија ЃП во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига, затоа што согласно изданието факт е дека заслужија реми.

Прочитај повеќе

Со прекрасниот гол на Колин Андерсон до триумф против Силекс на стартот од новата сезона

Фудбалерите на Брегалница на најдобар можен начин ја почнаа новата сезона во Првата македонска фудбалска лига со триумф од 2-1 против Силекс во 1. коло.

Прочитај повеќе

Здравков: Минавме квалитетни подготовки, сакаме позитвен старт на сезоната против Силекс

Брегалница ги заокружи подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, комплетирани и со комплетното освежување на тимот со нови имиња како начин за активно компетитивна улога во домашното елитно првенство во натпреварувачката година која следи.

Прочитај повеќе