СИТЕ ВЕСТИ

Даниел Мојсов: "Ја респектираме Брегалница, но и ние имаме свои цели"

"Двете екипи се мошне квалитетни, не очекува тежок натпревар. Поминав добри 2 години во Брегалница, ги ценам и почитувам луѓето во клубот. Дуелот помеѓу овие две екипи одсекогаш бил интересен за гледање. Брегалница направи респектабилна екипа, но и ние си имаме свои математики и цели. На секој натпревар одиме на победа, така ќе биде и во недела."

Прочитај повеќе

"Во Кавадарци одиме по целиот плен" - изјави штипската "единица" Давков

"Во Кавадарци ќе дадеме се од себе да ги потврдиме нашите квалитети и очекувам натпреварот со Тиквеш да биде брз и динамичен, одличен за гледање затоа што и двете екипи негуваме таков ритам и сакаме да играме фудбал."

Прочитај повеќе

Брегалница мисли и на иднината: 19-годишниот Глигоров од португалски Национал се враќа во својот Штип

Брегалница комплетирајќи ги играчките редови за актуелната сезона неизбежно со мислите и на иднината на клубот но и дополнителниот развој за најголемите фудбалски таленти од Штип. Токму во таа насока е и ангажманот на 19-годишниот Иван Глигоров кој доаѓа од португалскиот Национал.

Прочитај повеќе

Виктор Велкоски уште едно засилување за одбраната на „сините“

Поранешниот фудбалер на Вардар и Работнички, Виктор Велкоски е уште едно засилување за одбраната на Брегалница.

Прочитај повеќе

И Австралиецот со македонско потекло Зак Кочанковски ново име меѓу „сините“

Пред продолжението на првенството во македонскиот шампионат Брегалница со засилување и на средниот ред. Ново име во редовите на „сините“ е младиот Австралиец со македонско потекло, Зак Кочанковски.

Прочитај повеќе